Naujienos

Startuoja Šiaurės Lietuvai ir visai šaliai svarbus projektas

2020 02 20

Itin ilgais puikios kokybės pagrindiniais takais, sutvarkyta ir puikiai prižiūrima kariškių valdoma teritorija pasižymintis tarptautinis Šiaulių oro uostas žengia rimtą žingsnį į civilinės aviacijos paslaugų rinką.  Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Bartuliui ir AB „Panevėžio keliai“ generaliniam direktoriui Virmantui Puidokui pasirašius rangos darbų sutartį, bus pradėtas infrastruktūros projektas, į naują lygį pakelsiantis viso Šiaulių regiono investicinę aplinką.

Beveik 9,5 mln. eurų vertės rangos darbus AB „Panevėžio keliai“ įsipareigojo atlikti per gana trumpą 42 savaičių laikotarpį. Statybos objektą rangovui numatoma perduoti jau pirmosiomis kovo dienomis. Projektas turi tapti tikra kalėdine dovana regionui: planuojama pabaiga – 2020 metų gruodžio 20 d.

Bus rekonstruotas riedėjimo takas „B“ (pritaikant jį E kategorijos orlaiviams), jungiantis pakilimo taką su peronu „B“, naujai įrengtas pats peronas, kurio plotas – per 4 ha. Numatyta taip pat įrengti signalinių žiburių sistemą, privažiavimo kelią nuo Aviacijos gatvės, vidaus kelią, nutiesti vandentiekio, nuotekų ir paviršinių nuotekų tinklus.

„Ši diena, tam tikra prasme, yra istorinė Šiauliams, pradedame vieną didesnių pastarojo meto projektų. Skaičiuojant mūsų investiciją į oro uosto infrastruktūrą ir ateinančio investuotojo „Aviatic MRO“ indėlį, planuojami apie 30 milijonų  vertės darbai – tai jau daro įspūdį“, – sutarties pasirašymo ceremonijos metu kalbėjo Antanas Bartulis.

„Tai ne pirmas mūsų aviacinės paskirties objektas. Prieš keletą metų mūsų bendrovei teko darbuotis Kyviškių aerodrome. Nemažas iššūkis tada buvo tai, kad teko atlikti ne tik rekonstrukcijos, bet ir projektavimo darbus. Su visomis užduotimis susidorojome, darbus atlikdami vos per tris mėnesius. Žinoma, su Šiaulių oro uosto mastu  atliktų darbų lyginti gal ir negalėtume, bet turima patirtis bus naudinga“, – sakė Virmantas Puidokas.

Po sutarties pasirašymo AB „Panevėžio keliai“ vadovai susitiko su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku.

„Šis objektas yra be galo svarbus ne tik miesto ir regiono vystymuisi, bet ir visos Lietuvos ekonomikai. Toks kardinalus pokytis mūsų oro uosto istorijoje daromas žiūrint į tolimą perspektyvą, šiam žingsniui vieningai pritarė Šiaulių miesto savivaldybės taryba. Buvo laikotarpis, kaip atrodė, kad oro uostas balansavo ant bankroto ribos, bet neišnaudoti tokio valstybės turto ir atsiveriančių naujų galimybių būtų nelogiška. Dabar miestas investuoja savo biudžeto lėšas, tačiau tikimės, kad vykdant projektą ir valstybė ras galimybių prisidėti. Atnaujinus infrastruktūrą, gali būti sukurta dar ne viena įspūdinga sėkmės istorija. Šis oro uostas taps atviras verslui, taigi, mes sudarysime galimybę investuotojams čia išvystyti įvairiausias, su oro uostu susijusias veiklas“, – tvirtino meras Artūras Visockas.

Virmantas Puidokas akcentavo, kad projektui Šiaulių oro uoste vykdyti skirta santykinai nedaug laiko, teks darbus atlikti oro uostui nenutraukiant veiklos ir dar derinti veiksmus su investuotojo „Aviatic MRO“ rangovais, tačiau bendrovė užduotį numato atlikti laiku ir kokybiškai. Pasak V. Puidoko, AB „Panevėžio keliai“ jau bent 5 metus kaip pagrindiniai rangovai darbuojasi Švedijos rinkoje, o dabar užsienyje įgytą darbų organizavimo kultūrą perkelia ir į Lietuvos objektus.

Po vizito Savivaldybėje rangovai susitiko su SĮ Šiaulių oro uosto direktore Aurelija Kuezada, apžiūrėjo būsimą statybvietę, aptarė parengiamųjų darbų eigą.

Informacijos šaltinis https://www.etaplius.lt/startuoja-siaures-lietuvai-ir-visai-saliai-svarbus-projektas