LT EN RU
Atgal
Eismo ribojimai kelyje Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys bus taikomi ir liepos mėnesį

AB „Panevėžio keliai“ objekte kelyje Nr. 122 Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys darbai bus vykdomi ir eismo ribojimai bus taikomi visą liepos mėnesį.

„Pagal pirminę sutartį su užsakovu darbus šiame kelyje turėjome baigti birželio 20 dieną, tačiau dėl atsiradusių papildomų darbų objekto užbaigimas įmanomas tik rugpjūčio viduryje.

Tarp reikalingų atlikti darbų – papildomų žemės sankasos, šlaitų tvirtinimo geotinklu, betoninių latakų įrengimo darbai bei papildomų apsauginių atitvarų įrengimo darbai. Visi šie darbai susiję su tomis aplinkybėmis, kad darbų vykdymo eigoje tikslinant projektą keitėsi 7 kilometrų ilgio  pėsčiųjų–dviračių tako vieta.

Papildomi darbai vykdomi ir fiziškai juos planuojama atlikti iki liepos mėnesio pabaigos. Kol vyksta darbai, kelyje vis dar taikomi minimalūs eismo ribojimai. Tai yra, ribojamas leistinas greitis, o, vykdant asfaltavimo darbus, eismas organizuojamas viena juosta“, – informavo AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

AB „Panevėžio keliai“ darbus kelyje Daugpilis–Rokiškis–Panevėžys vykdo vadovaudamasi 2017 m. rugsėjo 6 d. sutartimi su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR Susisiekimo ministerijos. Projektas – „Valstybinės reikšmės krašto ir rajoninių kelių rekonstrukcija. III etapas. Sutartis Nr. 1“. 

Rangos darbai vykdomi pagal užsakovo pateiktą AB „Kelprojektas“  techninį darbo projektą „Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 122 Daugilis – Rokiškis – Panevėžys ruožo nuo 64,00 iki 71,85 km rekonstravimas“. Sutartyje numatytas darbų atlikimo terminas – 2018 m. birželio 20 d.

Darbai nebaigti sutartyje numatytu laiku dėl realios situacijos neatitikimo užsakovo pateiktam projektui. Apie tai, kad suprojektuotas kelio sklypas, o tiksliau – šalia kelio tiesiamas pėsčiųjų–dviračių takas patenka į privačias žemes, kur rangovas negali vykdyti darbų, užsakovas buvo informuotas vos prasidėjus darbams, dar 2017 m. rugsėjo 19 d.

Per tą laiką derinti ir tvirtinti reikalingi techninio projekto pakeitimai. Jie lėmė, kad objekte atsirado sutartyje nenumatytų, su projekto pakeitimais susijusių  papildomų darbų. Šių darbų rangovas negalėjo numatyti ir įvertinti teikdamas pasiūlymą viešųjų pirkimų konkursui ir pasirašydamas sutartį.

Reikalingi techninio projekto pakeitimai ir papildomų darbų apimtys tikslintos ir su užsakovu derintos iki 2018 metų birželio mėnesio vidurio. Patikslinta darbų užbaigimo data, kurią rangovas šiuo metu yra suderinęs su užsakovu Lietuvos automobilių kelių direkcija – 2018 m. rugpjūčio 17 d.