LT  EN  RU
Jaunųjų kelininkų istorijos. Tomas Pakalnis

Tomas Pakalnis, UAB „Ukmergės keliai“ darbų vadovas

– Į kelius pakliuvau visai atsitiktinai. Stodamas į universitetą civilinę inžineriją parašiau antru numeriu, bet taip išėjo, kad ten ir pakliuvau. Tačiau pradėjęs mokytis supratau, kad ši studijų kryptis man labai patinka, ir po ketverių metų studijų VGTU įgijau kelių ir geležinkelių inžinerijos bakalauro laipsnį. VGTU taip pat papildomai mokiausi geodezijos specialybės dalykų.

„Ukmergės keliuose“ atsidūriau iškart po pirmo kurso. Šioje įmonėje atlikau ir privalomą gamybinę praktiką, ir šiaip dirbau kiekvieną vasarą – iki studijų pabaigos. Baigęs mokslus vėl atėjau į „Ukmergės kelius“ kaip kelio darbininkas, o 2013 metais tapau darbų vadovu.

Kadangi jau turėjau nemažai patirties, tapęs darbų vadovu didelio streso nejaučiau. Dabar rūpinuosi darbų, eismo organizavimu. Kiekvienas objektas turi savų iššūkių – tenka dirbti ir prie magistralinių kelių, ir prie geležinkelių. Kol kas daugiausia laiko praleidžiu lauke, tačiau tenka pasėdėti prie projektų ir brėžinių. Man patinka darbas lauke – kabinete 8 valandas per dieną tikrai neišsėdėčiau.

Norint gerai parengti jaunuosius kelininkus, mokslo įstaigoms reikėtų mažinti atotrūkį tarp teorijos ir praktikos. Manau, teorinių žinių man užteko, tačiau yra dalykų, kurių universitete nelabai įmanoma išmokti, o kitais atvejais dėstoma teorija netgi skiriasi nuo praktiškai taikomų statybos metodų.